Wykład na temat wpływu klimatu na świat roślin i zwierząt - kolejna odsłona projektu Comenius

6.03.2014 r.

Kolejnym działaniem w projekcie Comenius był wykład p.Jolanty Skowrońskiej na temat wpływu klimatu na świat zwierząt i roślin, gatunków inwazyjnych i tych, które zmieniają swoje naturalne siedliska pod wpływem działaności człowieka. Prezentacje w krótki i rzeczowy sposób przedstawiały wspomniane zagadnienia. Materiały i wiadomości przekazane przez nauczycielkę biologii pomogą w wykonaniu zadań. Uczniowie będą wypełniać karty obserwacji. Każda osoba przygotowuje i opisuje, zgodnie ze wskazówkami, jeden wybrany przez siebie gatunek rośliny i jeden spośród przedstawicieli świata zwierząt. Ze względu na oszczędność papieru kart nie drukujemy, ale przynosimy w wersji elektronicznej na nośniku na następne zajęcia (czwartek, 6 marca o godz.17). Z przygotowanych przez uczniów kart zostanie przygotowana synteza w postaci prezentacji ppt.

Magdalena Madajczyk-Głowacka koordynator projektu