Wyjątkowy wieczór: spotkanie pokoleń

23.10.2016 r.

W piątkowe popołudnie (21.10) w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie, zorganizowane przez wolontariuszy z naszego gimnazjum. Od godziny 16 uczyliśmy się lub doskonaliliśmy swoje umiejętności robienia na drutach. Wielu z nas przypomniało sobie także dawne sploty oraz czasy. Oprócz drutów i włóczki towarzyszyła nam niezwykle przyjazna atmosfera, a dzięki pysznemu ciastu i ciepłym napojom stała się ona wręcz domowa. Dobry humor, miłe pogawędki, a dla nas możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o historii życia codziennego z czasów naszych dziadków, sprawiły, że czas upłynął szybko i przyjemnie. Nasi goście również zgodzili się nagrać z nami filmik, odnośnie swoich zainteresowań dawniej i dziś. Panie opowiedziały nam o swoich ciekawych przeżyciach z dzieciństwa, o tym, co robią teraz, jakie są ich zainteresowania i czym różnią się od tych z dawnych czasów.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc i cierpliwość naszym szczególnym Gościom - Paniom z Uniwersytetu III Wieku, naszym drogim paniom Nauczycielkom oraz Mamom naszych uczniów. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania :)

Hania Godera 3h