Wyjątkowe zajęcia artystyczne na MTP

28.10.2014 r.

Dnia 25.10 grupa uczniów z naszego gimnazjum udała się w ramach zajęć artystycznych na MTP Hobby pod opieką Pań: Jolanty Bednarczyk i Katarzyny Paradowskiej. Wycieczka była świetną okazją nie tylko do rozwijania swoich pasji, ale także do poznania ciekawostek z wielu różnych dziedzin. Każda z hal, w której odbywały się targi, miały swój unikalny temat. W pierwszej z nich mogliśmy dowiedzieć się dużo o naszym kraju. Stoiska tematyczne związane były z regionami Polski, z pysznym jedzeniem i intrygującymi miejscami, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Tematem przewodnim kolejnej hali była zoologia. Mieliśmy możliwość podziwiania pięknych papug, ryb, fretek czy nawet żółwi i jadowitych węży. Początkowo nieco sceptyczni w końcu przekonaliśmy się, że w każdym tym zwierzęciu można znaleźć coś intrygującego. Ostatnia hala była podzielona na dwa segmenty. Pierwszy to raj dla chłopaków; mogliśmy znaleźć tam wiele modeli samochodów, kolejek czy wyścigów zdalnie sterowanych aut. W jej drugiej części  najmłodsi zwiedzający mogli pomalować sobie twarz, pobawić na karuzeli czy nawet zobaczyć, jak ręcznie wykonuje się lizaki i inne słodycze. Nie zabrakło również fantastycznych gości, którzy dyskutowali m.in. na temat najlepszego sposobu na wychowanie dzieci, była to chociażby znana z programu "Dzień dobry tvn" Kinga Rusin czy Jarosław Kret. Atmosfera była naprawdę fantastyczna. Jestem pewna, że wszyscy się świetnie bawili. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku też tam będziemy!

Magdalena Różańska