Wycieczka uczniów z kółka "WYBIERAM MAT-FIZ"

21.09.2012 r.

W dniu 21.09.2012 uczniowie klas III- cich, biorący udział w cotygodniowych zajęciach "Wybieram Mat - Fiz" wybrali się wraz z panią Ewą Rubisz na Uniwersytet Poznański na Wydział Fizyki. Odbywały się tam pokazy doświadczeń fizycznych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu "Nauki Przyrodnicze na Scenie 5".

Zobaczyliśmy m.in. jak robi się sorbet z soku i ciekłego azotu, poznaliśmy historię i działanie silników. Chłopcy z zespołu Electric Light Guitar przedstawili instrumenty, które działały na fotokomórkę. Wielkim zaskoczeniem okazał się występ uczniów ze szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali grę na kieliszkach oraz inne zaskakujące doświadczenia.

Największą atrakcją dla uczennic z naszego gimnazjum był występ reprezentantów z Zespołu Szkół Elektrycznych z Bielsko-Białej, którzy prezentowali doświadczenia z magnetyzmu. W przygotowaniu i przedstawieniu tego projektu brał udział Tomasz Madzia (uczestnik programu Must be the Music), który na końcu występu zagrał na swojej gitarze. Po mini koncercie dziewczyny, z ogromnym uśmiechem na twarzach, pobiegły po autograf i zdjęcie.Całą grupą wróciliśmy szczęśliwi do domu z dużą ilością wrażeń i emocji.

Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wycieczek.

P.S. Zapraszam chętnych, a jeszcze niezdecydowanych, na nasze zajęcia "Wybieram Mat- Fiz" w każdą środę w godzinach 15.25-16.10 do Sali 204. Czeka herbatka, coś słodkiego i nauka fizyki. Nikt nie jest wyrywany do tablicy! Obecnie przygotowujemy się do konkursów z fizyki, ale w przygotowaniu są kolejne wycieczki naukowe. (Ewa Rubisz)

Joanna Celler (uczestniczka wycieczki)