Wycieczka pełna zagadek

10.01.2019 r.

W grudniu klasa 5c udała się na wycieczkę do Enigmy w Poznaniu. Podzieliliśmy się na pięć grup, a każda z nich miała przydzielonego dorosłego opiekuna. Towarzyszyli nam: wychowawczyni p. Klaudia Ochowiak, p. Robert Czysz oraz trzy mamy uczniów z naszej klasy. Zadaniem każdej ekipy było rozwiązanie wielu ukrytych zagadek. Nagle znaleźliśmy się na chwilę w innym świecie. W zależności od wybranego przez nas pokoju musieliśmy uniewinnić Alicję w Krainie Czarów, otworzyć zamkniętą przez babcię lodówkę, pomóc Świętemu Mikołajowi, wylądować na Księżycu czy dotrzeć na Olimp. Niejedna łamigłówka dała nam sporo do myślenia, ale dzięki współpracy prawie każdej grupie udało się wyjść jeszcze przed upływem wyznaczonego czasu. Jeszcze raz kieruję ogromne podziękowania dla p. Ewy Jankowskiej, p. Agnieszki Meller oraz p. Magdaleny Zalewskiej, które zgodziły się towarzyszyć nam w pokojach zagadek!

Klasa 5c