Wspaniały sukces młodziutkich koszykarek

12.02.2018 r.

9 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Miasta Luboń w pilce koszykowej dziewcząt roczników 2005-2008. Po uroczystym otwarciu zawodów i przedstawieniu drużyn i ich opiekunów kilka słów na temat zasad gry i egzekwowanych przepisach powiedział sędzia glówny zawodów pan Andrzej Ostrowski. Odbyła sie krótka rozgrzewka i dziewczęta przystąpiły do gry. Ponieważ rywalizacja odbywała sie sposobem "każdy z każdym" wszystkie drużyny musiały rozegrać 4 mecze..i dodatkowo pierwsze dwie tercje musiały rozgrywać dwie różne piątki-co oznacza, że cała druzyna musi prezentować podobny poziom gry, by mecz wygrać. Pierwszy mecz ze Szkołą Podstawową nr 2 wygrała nasza reprezentacja po bardzo zaciętej grze 14:8. To był dobry znak, bo dodał skrzydeł młodziutkim koszykarkom. Dwa mecze przerwy i kilkanaście minut oddechu przeznaczone na regenerację sił pozwoliło zawodniczkom zrelaksować się i z nowymi nadziejami przystąpić do nowego wyzwania. Mecz z Szkołą Podstawową nr 4 również wygrany, tym razem 20-4 i kolejna radość. Kiedy przystąpiliśmy do trzeciego meczu ze Szkołą Podstawową nr 1.Nie bylo łatwo, ale i tę batalię dziewczęta stoczyły zwycięsko. Radość ogromna, ale też wyzwanie. Ostatni mecz trzeba było rozegrać z Gospodarzem, czyli SP3. Sytuacja była bardzo stresująca, bo przegrana mogła pozbawić nas nawet brązowego medalu. Emocje sięgały zenitu, kiedy dłuższą chwilę królował na boisku remis. Dopiero trzecia tercja i bardzo ambitna gra naszych reprezentantek doprowadziła do końcowego spektakularnego sukcesu. Koszykarki z nowej na mapie Lubonia szkoły zostały Mistrzynami Miasta Luboń. Radości nie było końca. Opłacił sie trud ciężkiej pracy na SKS-ach dwa razy w tygodniu. Pozostałe zespoły rozegrały jeszcze dwa mecze i można było podsumować zawody. Z ramienia Szkolnego Zwiazku Sportowego Miasta Luboń zrobiła to prezes p.Hanna Grus-Krężelewska. Na podium stanęły: SP5 (złoty medal i awans do finału powiatu poznańskiego), SP2 (srebrny medal) i SP3 (brązowy). Skład reprezentacji: Joanna Hawrusik 6a, Natalia Hoffmann 6a, Sandra Wajdzik 7a, Marta Kurlus 7c, Martyna Malicka 7c, Beata Siwek 7c, Kinga Wasik 7c, Julia Ziemkowska 7c, Maria Leciej 7b, Julia Drozdowska 7d, Martyna Kajca 7d, Marta Jeżyk 7b. GRATULUJEMYi czekamy na kolejne sukcesy.