Wrocław - miejsce warte odwiedzin

22.06.2016 r.

Grupa uczniów z naszej szkoły 21.06.2016 wybrała się wraz z opiekunami : p.Lidią Potocką-Kaczmarek, p.Anetą Jankowską - Łukomską i p.Krzysztofem Dzydzanem na wycieczkę turystyczno - przedmiotową do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najwyższego budynku w Polsce w kategorii wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra. Widoki były niesamowite, a panorama Wrocławia zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie. Drugim punktem wycieczki było  najstarsze w Polsce, położone na 33 ha wrocławskie ZOO. W tak dużym obiekcie mogliśmy podziwiać ogromną liczbę zwierząt, których jest tutaj ponad 10,5 tysiąca, nie licząc bezkręgowców, do tego baszta niedźwiedzi, słoniarnia, pawilon małp i ptaszarnia, motylarnia oraz duży kompleks z płazami i gadami. Największe wrażenie zrobiła na uczniach wizyta w Afrykarium, ogromnym krytym obiekcie, w którym mogliśmy podziwiać pływające nad nami rekiny, płaszczki, manty, żółwie i kapiące się pod wodospadem hipopotamy. Zainteresowani uczniowie mogli posłuchać ciekawostek o faunie świata opowiadanych przez nauczycieli. Podczas powrotu nie zapomnieliśmy o naszych piłkarzach i Mistrzostwach Europy, uważnie słuchaliśmy relacji i kibicowaliśmy naszej drużynie. Wrocław to miejsce, do którego na pewno warto wrócić, my też tam jeszcze kiedyś wrócimy ;-)

Krzysztof Dzydzan