Wolontariusze na poznańskim Starym Rynku

8.12.2014 r.

W niezwykłą mikołajkową sobotę 52 gimnazjalistów spotkało się na Starym Rynku w Poznaniu, aby kwestować na rzecz Hospicjum Palium. Nasi wolontariusze opowiadali o działalności Hospicjum, rozdawali ulotki, zachęcali do wsparcia rozbudowy Hospicjum oraz częstowali upieczonymi przez siebie piernikami. Dzięki zaangażowaniu wszystkich gimnazjalistów oraz naszych absolwentów przygotowaliśmy 600 paczuszek z piernikami. Poza słodkimi upominkami zabraliśmy ze sobą duży, piękny baner, dzięki, któremu stoisko Hospicjum wyróżniało się wśród innych. Chcemy bardzo serdecznie podziękować Panu Marcinowi Kuzemko, właścicielowi drukarni wielkoformatowej Pastelkolor, za bezpłatne wykonanie banera dla Hospicjum oraz podarowanie banera i materiałów papierniczych na rzecz naszego wolontariatu szkolnego. W czasie tego świątecznego wieczoru nasze wolontariuszki  - Marta Nowak i Martyna Grońska otrzymały z rąk Pani wicekurator Hanny Rajcic-Mergler dyplom Lidera Wolontariatu Szkolnego, a pani Aneta Jankowska-Łukomska Koordynatora Wolontariatu Szkolnego – GRATULUJEMY!

Akcja na Starym Rynku zakończyła się spotkaniem wolontariuszy i opiekunów  z Panią  wicekurator Hanną Rajcic-Mergler oraz z Panią Barbarą Grochola (koordynator wolontariuszy)   przy motylowym torcie, gdzie rozmawialiśmy o tym co udało się nam zrobić od września i o naszych dalszych planach.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia stoiska Hospicjum na Starym Rynku 13 lub 20 grudnia podczas corocznej imprezy „Betlejem Poznańskie”.

Szkolne Koło Wolontariatu