Wizyta w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej

24.01.2014 r.

23 stycznia uczniowie i nauczyciele realizujący projekt Comenius „Réagir pour l’avenir” odwiedzili poznański Ośrodek Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jego pracownicy zaprezentowali nam zakres działalności tej instytucji, sposoby i metody dokonywania obserwacji i pomiarów meteorologicznych i hydrologicznych oraz prognozowania zjawisk pogodowych, a także system ISOK, przy projektowaniu którego udział bierze również IMGW, przygotowując np. mapy zagrożenia powodziowego. Mieliśmy okazję zobaczyć urządzenia pomiarowe, odwiedzić biura prognoz, przyjrzeć się pracy synoptyków. Dziękujemy pracownikom IMGW w Poznaniu za umożliwienie nam zwiedzenia tej placówki badawczej i przekazane nam wiadomości. Wiedza, jaką zdobyliśmy, przyda się nam w kolejnych etapach realizacji projektu Comenius.

Magdalena Madajczyk-Głowacka koordynator projektu