Wiosnę znaleźliśmy w Europie!

21.03.2013 r.

Dzień Wiosny w tym roku był biały tylko za oknem. W G2 dominowały kolory flag państw europejskich i różnobarwne stroje uczniów. Szukaliśmy wiosny w Europie: w Polsce, Grecji, Hiszpanii, Norwegii, Szwajcarii, Grecji, Niemczech i Rosji. Kolejne klasy trzecie prezentowały wybrany kraj, opowiadając, tańcząc, śpiewając i gotując. Koordynatorki projektu: p. Aneta Jankowska-Łukomska i p. Monika Siwek zaśpiewały piosenkę „Ci Sara” jako Romina Power i Al Bano! Na scenie pojawili się m.in. Eleni, Magda Gessler, Dmitrij Mendelejew, Demis Roussos i Marlena Dietrich smiley Widzowie otrzymali w pigułce garść informacji z geografii, wosu, języków obcych, świata sportu i muzyki. Po raz kolejny okazało się, jak niesamowita jest pomysłowość gimnazjalistów i jak wspaniale potrafią się przygotować oraz zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością. Po pokazach w holu wszyscy udali się na spacer po szkole, ponieważ w salach klasy drugie zaprosiły nas do degustacji potraw pochodzących z poszczególnych państw europejskich. Były przepyszne! Smaku dodawał fakt, że pokarmy serwowali uczniowie ubrani w charakterystyczne stroje i wśród okolicznościowych dekoracji. Serdeczne gratulacje dla pomysłodawczyń imprezy i wszystkich uczniów, którzy w niej wystąpili!

Jolanta Walczak