WIEMY, JAK ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ

19.05.2013 r.

Uczniowie klasy I e i dziewczęta z  klasy III h wraz z panią Justyną Szczodrak i Zofią Stolaś uczestniczyli w wykładzie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wykład przeprowadził dr Zbigniew Kasprzak, starszy wykładowca Zakładu Higieny i Żywienia. Tematem prelekcji był nasz sposób odżywiania się, błędy żywieniowe i  wiele ciekawostek związanych z przetworami. Dowiedzieliśmy się, że witaminy wynaleziono na początku XIX w. Okazało się również, że wbrew naszym przypuszczeniom najbardziej kalorycznym owocem nie jest banan, tylko awokado. Chciałabym zachęcić młodzież do zwrócenia uwagi na to, co jemy, ponieważ teraz już pracujemy na to, by za kilkadziesiąt lat nasze organizmy funkcjonowały prawidłowo.

Zofia Stolaś