Wielkie serca dla zwierząt - zbiórka dla fundacji Animalia

4.06.2018 r.

W naszej szkole ruszyła zbiórki karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt będących pod opieką fundacji Animalia. W akcję zaangażowało się bardzo dużo osób- uczniów, rodziców i nauczycieli. Zebraliśmy bardzo dużo produktów, wykazując się tym samym empatią i pokazując chęć niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, które otrzymały od nas bardzo dużo karmy, koców, prześcieradeł, żwirku, a nawet zabawek i przysmaków.
Pomogliśmy kotom znajdującym się w tzw. Kociarni w Poznaniu oraz psom ze schroniska w Buku, które należy do fundacji. Pod opieką fundacji znajdują się zwierzęta często wyrzucone przez ludzi, skrzywdzone, czy znalezione i przyprowadzone do wolontariuszy. Akcja uświadomiła nam, że jest bardzo dużo potrzebujących zwierząt obok nas, warto okazać serce, warto pomagać. My pokazaliśmy, że mamy naprawdę wielkie serca. Zbiórkę zainicjowała p. Ewa Malinowska.

Ewa Malinowska