Wielkanocna Zbiórka Żywności WBŻ

2.04.2017 r.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II
Pamiętając o tych słowach Patrona, po raz kolejny grupa wolontariuszy spośród nauczycieli i uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w wielkanocnej zbiórce żywności na rzecz Wielkopolskiego Banku Żywności. Spędziliśmy piątkowe popołudnie i sobotni dzień w sklepie "Biedronka" przy ulicy Sikorskiego w Luboniu, aby zachęcać jego klientów do podzielenia się z potrzebującymi trwałymi produktami żywnościowymi. Jak zwykle było sporo ludzi dobrej woli, którzy zapełniali nasze pojemniki, wielu jednak przechodziło obojętnie. Niestety, zauważamy z roku na rok malejące zainteresowanie tą akcją. Z czego to wynika, trudno powiedzieć. My jednak nie ustajemy i z ogromnym entuzjazmem włączamy się do kolejnych zbiórek. Ufamy, że ci, którzy teraz kwestują w przyszłości będą z większym zrozumieniem odbierać takie inicjatywy.

Ewa Frąckowiak