Wicemistrz Europy seniorów w Gimnazjum nr 2

18.10.2012 r.

W czwartek 18 października 2012 roku mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej szkoły dwukrotnego wicemistrza Europy seniorów, mistrza Europy juniorów, wielokrotnego mistrza Polski w judo - pana Tomasza Kowalskiego.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 uczniów "Dwójki" z drugich i trzecich klas. Nasi gimnazjaliści mieli możliwość wysłuchać bardzo interesujących wypowiedzi judoki dotyczacych początków jego kariery, charakterystyki dyscypliny, którą uprawia oraz korzyści wynikających z wyczynowego uprawiania judo. Pan Tomasz podzielił się również z uczniami refleksjami na temat własniej motywacji do uprawiania sportu, zachęcając w ten sposób młodzież naszej szkoły do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie zadawali mistrzowi pytania, a także mieli okazję pochwalić się najważniejszymi szkolnymi sukcesami sportowymi, które zrobiły na panu Tomaszu bardzo duże wrażenie.

Mamy nadzieję, że będziemy mieli w przyszłości możliwość goszczenia równie interesujacych i utytułowanych sportowców.

Michał Garstkiewicz