Ważne rady pani dietetyk

16.04.2016 r.

W ostatnim czasie nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu pani dietetyk Joanny Mielęckiej, która opowiedziała nam, na czym polega jej praca. Dodatkowo dowiedzieliśmy się,dlaczego rozmaite diety są nieskuteczne i skutkują efektem jojo, a niekiedy doprowadzają do rożnego rodzaju zaburzeń odżywiania, takich jak: anoreksja, bulimia czy ortoreksja. Dzięki spotkaniu uczniowie wiedzą, jaka jest różnica miedzy izotonikami a napojami energetycznymi oraz dlaczego są wyjątkowo niebezpieczne dla ciagle dojrzewających i rozwijających się organizmów. Pani dietetyk zachęcała uczniów do zdrowego stylu życia, tłumacząc, na czym on polega oraz zdradzając nam tajniki zdrowego odżywiania i podając kilka łatwych i sprawdzonych przepisów, które można samemu spróbować wykonać w domu.

Magdalena Szmyt