Warto pracować nad sobą, swoim głosem i ciałem!

6.06.2017 r.

Uczestnicy zajęć teatralnych nie próżnują i rozwijają swoje talenty. Ostatnie dwa tygodnie pokazały, że warto pracować nad sobą, swoim głosem i ciałem. Agnieszka Szymankiewicz spotkała się z przedszkolakami i zapoznała dzieci z historią bursztynu. Przeczytała książkę autorstwa Elżbiety Ostrowskiej, a następnie zaprosiła maluchy do kolorowania rysunku nadmorskiej plaży. Dzieciaki były zachwycone. Karolina Puk wzięła udział w filmie naszego absolwenta, Miłosza Latosi, który został wyróżniony w międzynarodowym festiwalu filmowym Cor Ad Cor (link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=sn9W2pHMhbg). Julia Lasecka została wybrana spośród  uczniów gimnazjów z Poznania i okolic do projektu KIERUNEK: BIAŁORUŚ. Jako jedyna gimnazjalistka, wraz ze studentami teatrologii, wzięła udział w warsztatach teatralno–performatywnych w ramach IX Festiwalu Nowa Siła Kuratorska. Zajęcia odbywały się w Teatrze Polskim w Poznaniu, a poprowadziła je studentka reżyserii teatralnej na Akademii Teatralnej w Warszawie oraz absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Gosia Wdowik (sprawozdanie z warsztatów wkrótce).

Katarzyna Kozłowska