Warsztaty w Muzeum Martyrologii

14.05.2016 r.

W dniach 11 i 12 maja uczniowie z klasy Ie i IIg wzięli udział w warsztatach pt. „ Wspólnie zachowujemy pamięć” zorganizowanych przez Muzeum Martyrologii w Żabkowie z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej. Warsztaty rozpoczęły się od zwiedzenia przez uczniów wystawy pod kierunkiem pani Renaty Wełniak. Następnie młodzież uczestniczyła w zajęciach plastycznych, które prowadziła pani Magdalena Kozicka. W trakcie zajęć, których motywem przewodnim były słowa z piosenki Jacka Kaczmarskiego „ A mury runą ..” uczniowie oddali się pasji twórczej i wykonali prace, które do końca maja można oglądać na wystawie w muzeum. Na zakończenie warsztatów młodzież udała się na teren obozu karno – śledczego, gdzie pod ścianą śmierci zapaliła znicze. W ten sposób uczciła pamięć poległych.

Paulina Hącia, Katarzyna Urbaniak