Warsztaty plastyczne - praca w glinie

29.11.2018 r.

26 listopada 2018 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne - praca w glinie. Ich uczestnikami byli uczniowie, rodzice i dziadkowie. Temat prac: "Medalion okolicznościowy z okazji 100 -tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski". Uczniowie zostali w pierwszej części wprowadzeni w temat. Zaprezentowałam różnorodne medaliony z brązu, metalu szlachetnego. Informowałam, jakie cechy posiada forma medalionu. Zaznaczałam, na co warto zwrócić uwagę podczas samodzielnej pracy w glinie, np. w jaki sposób posługiwać się prostymi narzędziami. Wszystkich poznałam ze sposobem pracy w glinie. Następnie każdy uczestnik otrzymał porcję gliny, w której mógł realizować swoją pracę. W ostatniej części tego spotkania został zaprezentowany fragment filmu pt. "Rota". Wykonane prace zostaną wyeksponowane na terenie szkoły. Zakupiona glina na powyższe warsztaty została sponsorowana przez Radę Rodziców, której bardzo dziękuję w imieniu swoim i wszystkich uczestników warsztatów.

Dorota Mucha