Warsztaty plastyczne dla młodszych i starszych - wspólne filcowanie

12.05.2018 r.

W naszej szkole pod koniec kwietnia 2018 roku odbyły się z mojej inicjatywy warsztaty plastyczne. Ich celem było m.in. zapoznanie uczniów z nową techniką plastyczna, jaką jest filcowanie, rozwijanie umiejętności manualnych oraz skupienia uwagi. Na zajęcia przybyła niemała grupa uczniów wraz z mamami, babciami oraz ciociami. Warsztaty rozpoczęłam od przeszkolenia wszystkich uczestników w zakresie posługiwania się specjalistyczną igła. Przypomniałam zasady BHP. Kolejno zaprezentowałam wcześniej przygotowane przykładowe prace, by w ten sposób zainspirować dzieci, młodzież, dorosłych. Podczas warsztatów panowała rodzinna atmosfera. Tak jak mamy pomagały młodszym dzieciom, pomocy udzielało również starsze rodzeństwo. Pomysłów na realizację prac nie brakowało. Wśród nich znalazły się m.in. ananas, serduszko o barwach tęczy, ptaszek, kula kwiatowa, pacynka. Skupieniu uwagi podczas realizacji pracy plastyczne sprzyjała odtwarzana w tle muzyka relaksacyjna. W imieniu swoim i wszystkich uczestników warsztatów dziękuję Radzie Rodziców za pomoc w zakupieniu potrzebnych materiałów.

Dorota Mucha