W przedświątecznym nastroju

14.12.2012 r.

Konkurs pisania listów i kartek świątecznychw językach obcych i j. polskim

W naszym Gimnazjum uczniowie z radością oczekują świąt Bożego Narodzenia. Cieszą się z narodzin Jezusa, ale także z odwiedzin św. Mikołaja.

Aby ułatwić św. Mikołajowi pracę, napisali do niego listy w językach obcych (pod okiem nauczycielek: pani Magdaleny Madajczyk-Głowackiej - j. francuski, pani Katarzyny Jankowskiej-Kostrzewy - j.angielski i pani Justyny Szczodrak - j.niemiecki).

W swoich listach prosili nie tylko o rzeczy dla siebie. Pomyśleli także o potrzebach bezdomnych, ubogich, chorych, walczących o pokój, nauczycieli...

Wszystkie listy i kartki prezentują się okazale. Zawierają ciekawą treść, są artystycznie, ładnie wykonane.

Na słodką nagrodę za pomysłowy tekst listu zasłużyli Kuba Włodarczykz klasy 3a (list w j. niemieckim) i Daniel Łukowiak z klasy 3e (list w j.angielskim). Spośród kartek świątecznych wyróżniono pracę Mateusza Adamczaka(j. niemiecki) z klasy 3a, Wiktorii Walla (j.angielski) z klasy 2c i Kariny Frąckowiak (j. polski) z klasy 1e.

Poprzez pisanie listów i kartek świątecznych uczniowie kultywowują tradycję świąteczną. Biorą także udział w międzynarodowym projekcie wymiany kartek świątecznych (e Twinning) i doskonalą swoje umiejętności językowe. Poza tym kultywują zanikającą sztukę epistolarną.

J.Szczodrak
Uczniowie