Twórcy filmu "Transition" oraz uczestnicy koła teatralnego na VI Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Poznaniu

9.06.2014 r.

Dzięki kwalifikacji naszego filmu do 30-stki najlepszych w Polsce nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach i pokazach festiwalowych filmów. 6 czerwca twórcy filmu "Transition" oraz uczestnicy koła teatralnego wzięli udział w profesjonalnych warsztatach filmowych obejmujących sztukę reżyserii i operatorstwa, charakteryzacji i aktorstwa. Ponadto wszyscy wysłuchali wykładu dr Anny Igielskiej pt. "Krwawe obrazy nie tylko w czerwieni. Filmowe metamorfozy barwy". Sobota była poświęcona pokazom festiwalowym w Nowym Kinie Pałacowym w Poznaniu. Na uroczystej gali był nasz reżyser i montażysta Miłosz Latosi oraz odtwórca roli Króla, Bartosz Gołaś. Poziom festiwalu był bardzo wysoki. Z siedemdziesięciu nadesłanych filmów wybrano finałową trzydziestkę. Film jest do obejrzenia na naszym kanale YouTube - AGF Zoom.

Łukasz Budzyński