V Edycja konkursu o krajach niemieckojęzycznych.

1.06.2016 r.

Dnia 25.05 2016r. odbyła się w naszej szkole V edycja Konkursu Landeskunde der DACH-Länder. Celem tego konkursu jest sprawdzenie  wiedzy Naszych Gimnazjalistów z zakresu znajomości  krajów niemieckojęzycznych tj. Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Konkurs skierowany był do uczniów klas II i III. Wzięło w nim udział 15 uczestników, którzy pracowali w dwu- i  trzyosobowych zespołach. W różnorodnych konkurencjach  mogli oni zaprezentować swoje umiejętności i wiadomości związane z zagadnieniami geograficznymi, historycznymi, aspektami  politycznymi  i obyczajowymi  czy też faktami odnoszącymi się do aktualnymi wydarzeń w krajach niemieckojęzycznych. Wykonując konkursowe zadania można było zdobyć 62 punkty. Zwyciężczynie Justyna Kledzik i Matylda Tomczak z klasy 3h zdobyły 56 punktów. II miejsce zajęli również przedstawiciele klasy III H w grupie tej pracowali Paulina Stankiewicz, Aleksandra Urbaniak i Mateusz Frąckowiak (55/62 pkt). Natomiast na miejscu trzecim uplasował się zespół z klasy III G w składzie Rebecca Montanaro, Jakub Woźniak i Wiktor Jankowski (50/62 pkt). Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

Joanna Wojciech i Justyna Szczodrak