Uczniowie SP5 wolontariuszami w czasie VII Lubońskiego Biegu Niepodległości

11.11.2017 r.

11 listopada o godzinie 11.11 ruszył bieg ulicami Lubonia. W tegorocznym VII Lubońskim Biegu Niepodległości wzięło udział ponad 1600 uczestników. Aby cała impreza przebiegała sprawnie, organizatorów wspomagali wolontariusze ze SP nr 5. Jak zwykle była to grupa ponad 50 osób, w tym roku 57 uczniów z klas: 7a, 2b, 2e, 2g, 3a i 3c. Uczniowie pomagali w biurze już od wczoraj. Przez 4 godziny wydawali pakiety startowe, a dziś przed godz. 8 byli znowu na swoich stanowiskach. Inna grupa uczniów obsługiwała depozyt, dbając o bezpieczeństwo powierzonych im rzeczy zawodników. Wszyscy pracowali też dzielnie na linii startu/mety, gdzie wręczane były każdemu uczestnikowi biegu rogale marcińskie i woda, a także dla kobiet- kwiaty. Uczniowie pomagali również w dekoracji medalami.
Na kilka tygodni przed biegiem odbyło się spotkanie organizacyjne z dyrektorem biegu panem Adamem Chudzickim, który porozdzielał zadania dla poszczególnych grup. Kilkunastu uczniów roznosiło  2 tyg. temu i kilka dni przed biegiem ulotki informacyjne, aby mieszkańcy Lubonia mogli zapoznać się z trasą biegu i ewentualnymi problemami komunikacyjnymi w mieście. Opiekę nad grupą wolontariuszy sprawuje przez 7 lat  pani Jolanta Bednarczyk, a od 5 lat pomaga jej pani Katarzyna Paradowska. Obie panie corocznie poświęcają nieodpłatnie swój wolny czas i razem z uczniami dbają o sprawny przebieg imprezy. Mimo mroźnej aury wszyscy dzielnie pracowali, wzorowo wywiązując się ze wszystkich powierzonych zadań. Bardzo dziękujemy za chęci, postawę i poświęcony wolny czas! Jesteśmy z Was dumne!
Lista uczniowie SP 5 pomagająca przy organizacji 7. Lubońskiego Biegu Niepodległości 2017r: 7a: Karolina Duchiewicz, Aleksandra Rolska, Nicole Nowak, Nadia Wadelska, Julia Piechowiak, Emilia Włoszyńska; 2b: Paulina Muszyńska, Julia Kołtun, Natalia Malinowska, Julia Ostrowska, Julia Kalinowska, Ewelina Adamczak, Julia Bilska, Natalia Zatońska, Magda Andrzejewska, Sandra Maciejewska, Patrycja Tomczak, Oliwia Kaźmierczak; 2e: Daria Malicka, Joanna Rembalska, Patrycja Bandosz, Martyna Michalak, Honorata Janusz, Oliwia Ziętkiewicz, Weronika Korcz, Maria Ruszkowska, Blanka Zielewicz, Małgorzata Nowak, Emilian Bekierz, Hubert Łukaszewicz, Michał Stempień; 2g: Urszula Hawrusik, Dobrochna Stachecka, Martyna Malinowska; 3a: Wiktoria Balwińska, Maja Majewska, Paulina Augustyniak, Dagmara Nowicka, Zuzanna Szymkowiak, Zuzanna Wincior, Zuzanna Kubiak, Vanessa Wośkowiak, Emilia Sowińska, Paweł Serkowski, Jakub Spychała, Jakub Wawrzyniak, Adrian Łuczak, Jakub Fabiś, Eryk Sowacki; 3c: Joanna Kijak, Magdalena Konieczna, Zuzanna Jurga, Julia Pokryszka, Zuzanna Ratajak, Anna Walkowiak, Mateusz Kołpa, Remigiusz Górski.

Katarzyna Paradowska, Jolanta Bednarczyk Opiekunki wolontariuszy z SP nr5