Uczniowie na wystawie zorganizowanej przez MTP- HOBBY 2012

27.10.2012 r.

W sobotę 27 października w ramach zajęć artystycznych: modelarstwa i rękodzielnictwa odbyła się wycieczka na Targi Poznańskie. Głównym celem była wystawa HOBBY 2012 - Salon modelarstwa i gier towarzyskich.

W pawilonach mogliśmy podziwiać m.in.: najnowsze modele kolejowe, lotnicze, morskie, gry towarzyskie, samochody zdalnie sterowane, figurki, akcesoria modelarskie, historyczne żaglowce, figurki-repliki z różnych gier komputerowych, zdalnie sterowane zabawki. Mogliśmy także zwiedzić wystawę akwarystyki i terrarystyki.

Szczególnie spodobały nam się kunsztownie wykonane makiety, po których jeździły pociągi. Prawie każda makieta miała zrobione przystanki i zajezdnie. Trasy pociągów biegły przez pola, gospodarstwa wiejskie z budynkami, zwierzętami i ludźmi. Były również fabryki, przejazdy kolejowe i ulice z samochodami. Na całych trasach niewątpliwą ozdobą były różnorodne obiekty zielone: drzewa, lasy, pola, trawniki i rabatki z kwiatami.

Miłośnicy zawodów samochodów sterowanych radiem spotkali najlepszych zawodników z całej Europy podczas I rundy EOS (Euro Offroad Series), którzy przez dwa dni będą rywalizować na poznańskim torze targów HOBBY.

Z kolei dla miłośników gier przygotowano liczne pokazy i naukę gry w najnowsze, najpopularniejsze lub te dotąd mało znane gry planszowe, figurkowe i karciane. Były gry zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Możliwość uczestnictwa w takich pokazach nie tylko rozwija zainteresowania, ale także pokazuje, że można bawić się z pasją.

Organizatorkami wyjazdu były panie: Jolanta Bednarczyk i Katarzyna Paradowska.

K.Paradowska