Uczniowie "Mistrzami Języka Polskiego"!

26.02.2013 r.

21 lutego 2013 r. obchodziliśmy w gimnazjum Dzień Języka Polskiego. Z tej okazji grupa teatralna przygotowała teleturniej, w którym udział wzięli nauczyciele (p. Anna Czerwińska, p. Aneta Jankowska – Łukomska, p. Michał Szwacki) i uczniowie (Paulina Dominiak, Gabriela Graś, Iga Skrzypczak).  „Naszym” Karolem Strasburgerem został Grzegorz Kaczmarek z klasy III h, który doskonale sprawdził się w roli prowadzącego. Drużyny musiały wykazać się znajomością ortografii, wyjaśnić znaczenie związków frazeologicznych i zadeklamować wiersz. Jury oceniało nie tylko wiedzę i umiejętności uczestników, ale także ich dykcję i właściwą interpretację treści utworu Adama Mickiewicza. Zwycięzcami okazali się uczniowie, którzy pokonali nauczycieli dwoma punktami. Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w teleturnieju. Dziękujemy p. Katarzynie Kozłowskiej, opiekunce grupy teatralnej.

Joanna Celler, Grzegorz Kaczmarek