Turniej w Piłkę Ręczną o Puchar Gimnazjm nr 2

10.04.2013 r.

Z nadejściem wiosny w uczniach obudziła się chęć do uprawiania sportu, a co za tym idzie - do sportowej rywalizacji, dlatego też postanowiliśmy zorganizować Turniej w Piłkę Ręczną o Puchar Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Odbył się on dnia 10 kwietnia 2013 roku. Do turnieju zaproszone zostały drużyny z Tarnowa Podgórnego, Stęszewa, Pyzdr i Tulec, a także trzy drużyny utworzone z niezwykle usportowionej młodzieży z Lubonia. Reprezentacje były następujące: Luboń Gimnazjum nr 2, Luboń Gimnazjum nr 2 o nazwie  LOSiR oraz Luboń Gimnazjum nr 2 o nazwie New York Sport- drużyna najmłodsza, składająca się z uczniów klas pierwszych. Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Luboniu p. Jolanta Walczak, Dyrektor LOSiR Zbigniew Trawka oraz Dyrektor New York Sport Patryk Brzeźiński oficjalnie rozpoczęli zawody, a co za tym idzie - szaleństwo na trybunach. Każda z drużyn przyjechała ze swoimi kibicami, co pomagało im walczyć o upragnione zwycięstwo. Młodzież wykazała się odpowiedzialnością oraz kulturą osobistą, ponieważ kibicowano wszystkim drużynom jednakowo. Mecze rozegrane były w dwóch grupach. Grał "każdy z każdym”. W półfinale znalazły się Luboń Gimnazjum nr 2, Tarnowo Podgórne, Stęszew oraz Pyzdry. Z kolei po rozegranych meczach klasyfikacja wyglądała następująco: 1. Pyzdry, 2. Gimnazjum nr 2 Luboń, 3. Tarnowo Podgórne, 4. Stęszew, 5. Tulce, 6. Luboń LOSiR, 7. Luboń New York Sport. Niesamowite emocje i niezwykle zacięty doping rozpoczęły się podczas meczu finałowego, w ktorym mogliśmy podziwiać  Luboń Gimnazjun nr 2 oraz drużynę z Pyzdr. Po wspaniale rozegranym pojedynku, który zakończył się remisem, rozpoczęły się rzuty karne. One wyłoniły  zwycięzców - Pyzdry. Pierwsze trzy zwycięskie drużyny otrzymały medale i nagrody rzeczowe, a 1 i 2 miejsce nagrodzone zostały pucharami, które były ufundowane przez New York Sport, LOSiR oraz Klub Sportowy Czerwony Smok. Należy również wspomnieć o statuetce dla Krzysztofa Wiciaka z Gimnazjum nr w Luboniu, którego jednogłośnie uznano najlepszym zawodnikiem. Królem strzelców został zawodnik z Tarnowa Podgórnego z ilością 10 bramek, jednak zaraz za nim z 8 bramkami był nasz zawodnik, Krzysztof Wiciak. Z kolei najlepszym bramkarzem okazał się zawodnik z Pyzdr. W turnieju tym jednak nie było przegranych, bo nieważne jest, kto zwycięży, ważna jest sportowa rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa. Mecze sędziował sędzia z WLKP związku piłki ręcznej p. Sławomir Nowak- za co serdecznie dziękujemy! Za zdjęcia podczas turnieju odpowiedzialna był uczennica klasy 3e Magdalena Pacześniak.Głównym organizatorem turnieju był p. Marcin Zabłocki, trener drużyn z Lubonia.  Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniach dla p. Michała Garstkiewicza i p. Krzysztofa Błaszczyka.

Marcin Zabłocki