TRZECIE MIEJSCE W POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH W PIŁCE RĘCZNEJ

20.11.2013 r.

            Dnia 29 pażdziernika 2013 roku zorganizowaliśmy towarzyskie rozgrywki  w piłkę ręczną, które miały przygotować zawodników do zawodów miejskich. Zaproszona drużyna to uczniowie Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Stęszewie. Spotkaniu towarzyszyły niezwykłe emocje, miła atmosfera i wspaniali kibice. Zawodnicy, mimo iż było to tylko spotkanie towarzyskie, dali z siebie wszystko. Cieszymy się, że dla uczniów sport to nie tylko zdrowa rywalizacja, ale także forma spędzania czasu wolnego. Rozgrywki odbyły się po lekcjach, a jednak chętnych i zdeterminowanych do zwycięstwa nie brakowało. Mecz zakończył się remisem, z czego jesteśmy dumni, ponieważ  przeciwnik grał na bardzo wysokim poziomie. Później nadszedł czas na zawody miejskie, które odbyły się 18 listopada, również w naszej szkole. Gimnazjum nr 1  w Luboniu reprezentowały dwie drużyny. Wszystkim zespołom dzielnie kibicowali koledzy i koleżanki. Mecz od samego początku był niezwykle ciekawy. Drużyny remisowały, co spowodowało jeszcze większe emocje  i determinację wśród naszych zawodników. Dzieki temu mecz zakończyliśmy wygraną 18:9. Królem strzelców był Mikołaj Matyla- uczeń klasy 3c, jednak pozostali zawodnicy byli równie zaangażowani. Wygrana ta zakwalifikowała nas do półfinału powiatu poznańskiego, który odbył się 20 listopada w Buku. 
W turnieju tym wzięły udział cztery drużyny. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ każdy z zespołów chciał zakwalifikować się do Powiatowych Mistrzostw. Rozpoczęliśmy meczem z drużyną ze Swarzędza. Przy wyniku 8:8 naszych dwóch zawodników dostało karę i musieliśmy kontynuować grę w osłabieniu. Spowodowało to zdobycie przewagi przez przeciwnika i mecz zakończył się wynikiem 8:12 Kolejni zawodnicy, których musieliśmy pokonać, to uczniowie z Gimnazjum w Buku. Drużyna z Buku od wielu lat jest jedną z najlepszych w piłkę ręczną, dlatego wynik meczu jest dla nas ogromną dumą - przegraliśmy tylko dwoma punktami z Mistrzem 11:13. Nasi zawodnicy z ogromna przewagą wygrali ostatni mecz 15:4 z drużyna z Gimnazjum w Puszczykowie. W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy 3. miejsce, a królem strzelców okazał się Mikołaj Matyla z klasy 3c (zdobył w całym turnieju 22 bramki!). 
Sportowa rywalizacja, chęć bycia jeszcze lepszymi zawodnikami i aktywna forma spędzania czasu wolnego to dla naszych uczniów największa motywacja, dzięki której w przyszłym roku będziemy jeszcze lepsi. Gratulujemy wszystkim drużynom. Do zobaczenia podczas kolejnych rozgrywek! 

 

Marcin Zabłocki
Uczniowie