Targi Edukacyjne w "Piątce"

14.02.2019 r.

13 lutego odbyły się u nas w szkoe Targi Edukacyjne. W ramach projektu Edukacyjnego „Wybieram szkołę i zawód” zebraliśmy się w holu szkoły, aby uczestniczyć w spotkaniu prezentującym ofertę placówek oświatowych z Poznania i okolic. Targi odwiedziły osoby, które stoją przed ważną decyzją wyboru kolejnego etapu edukacyjno- zawodowego. Atmosfera tego miejsca, pokazy chemiczne, pokazy umiejętności zawodowych (budowlańcy, architekci, chemicy, kucharze i kelnerzy) oraz naoczne eksperymenty naukowe sprzyjały nawiązywaniu przyjaznych kontaktów i wspierały młodzież w wyborze szkoły. Bardzo licznie odwiedzili nas absolwenci, którzy  zachęcali do podjęcia nauki w 1 LO- Natalia Traczyk,V LO-Martyna Koćmierowska, X LO Julia Pokryszka, VIII  LO- Konrad Szychowiak, Lidka Wysocka, Liceum Marii Magdaleny – Zosia Wrzaskowska. Uczniowie i ich rodzice  poznawali  oferty szkół ponadpodstawowych, aby w niedalekiej przyszłości kontynuować naukę w wybranej placówce. Odwiedzili nas również przedstawiciele: Zespołu Szkół w Luboniu, Zespołu  Szkół Budownictwa nr1, ul. Rybaki,  Zespołu Szkół Budowlano- Drzewnych, Zespołu Szkół Mechanicznych, ul. Świerkowa,   Zespołu Szkół z Mosiny, Zespołu Szkół Licealno- Technicznych z Poznańskiego Dębca,  Zespołu Szkół z ul Działyńskich , XX LO z Poznania, XXXVIII LO z Poznania, Szkoły Gastronomicznej z ul. Podkomorskiej w Poznaniu, Zespołu Szkół Handlowych z ul. Śniadeckich w Poznaniu-  za co  serdecznie dziękujemy!
Serdeczne podziękowania dla p.Jolanty Skowrońskiej, p.Katarzyny Urbaniak, p.Magdaleny Madajczyk- Głowackiej, p.Ewy Jakubowskiej i p.Krzysztofa Dzydzana, którzy wyrazili gotowość do podjęcia współpracy z realizatorami  projektu, opiekowali  się młodzieżą podczas imprezy oraz przygotowali słodką kawiarenkę.

Aneta Łukomska Koordynator projektu edukacyjnego Wybieram szkołę i zawód, 2019