Tropiki mimo zimna za oknem? Tylko w G2!

6.04.2013 r.

W piątkowe popołudnie, 5 kwietnia, mimo zimowej aury za oknami, do Gimnazjum nr 2 zawitały tropiki. Naszym gościem był miłośnik podróży i zwierząt – pan Jacek Pałasiewicz, który przybył ze swoimi zwierzętami. Podczas spotkania mieliśmy okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji o zwyczajach, budowie i etapach rozwoju karaluchów, patyczaków, modliszek, chrząszczy, krocionogów, pająków i węży. Pan Jacek opowiadał nam również o miejscach, w których zamieszkują przedstawiane zwierzęta. Wielką atrakcją była możliwość pogłaskania lub wzięcia na ręce niektórych „gości”, np. karalucha z Madagaskaru, krocionoga czy chrząszcza Herkulesa zamieszkującego Amerykę Południową. Na zakończenie mieliśmy możliwość bliskiego spotkania z wężem, który wił się wokół naszych szyi. Grupa uczniów biorąca udział w projekcie „Symetria wśród motyli” poznała także gatunki i zwyczaje tych owadów z różnych zakątków świata. Było to z pewnością niezapomniane spotkanie, ale także dobra lekcja zarówno biologii jak i geografii.

Magdalena Przybylska