"The Canterville Ghost" - prawdziwa miłość silniejsza jest od śmierci

6.02.2016 r.

W dniach 4 i 6 lutego uczniowie z klas: If, Ig, 2g, 3c i 3g mieli okazję obejrzeć zabawne przedstawienie teatralne w języku angielskim pt. "The Canterville Ghost" w teatrze Apollo w Poznaniu. Ten klasyk Oscara Wilde'a został ciekawie przedstawiony przez świetną aktorską obsadę pod wodzą reżysera Paula Stebbings'a. Spektakl uświetniły piosenki skomponowane przez Paula Flush'a, a wokalnie i aktorsko popisali się aktorzy angielskiej grupy teatralnej TNT: Dan Wilder- The Duke of Canterville, Claire Gaydon-Virginia, crow, Rosie Strobel- Ma Otis, Lady Eleanor- ghost,crow, Sam Wright-Washington, Sir Simon-ghost,crow. Przedstawienie zadziwiło nas doskonałym stylem, inteligentnymi obserwacjami i błyskotliwym, nieco przewrotnym, poczuciem humoru. Przesłanie opowieści wydało się bardzo proste – miłość jest silniejsza od śmierci. Brytyjscy aktorzy zapewnili nam prawdziwą ucztę duchową oraz doskonałą zabawę. Podczas przedstawienia nie zabrakło kontaktu z publicznością, dużej dawki humoru oraz pięknego literackiego języka. Dotarło do nas widzów przesłanie opowieści, iż prawdziwa miłość silniejsza jest od śmierci. Czekamy z niecierpliwością na kolejną, jesienną odsłonę TNT Theatre Britain.

Małgorzata Szymankiewicz