Targi edukacyjne, czyli wybieramy szkołę ponadpodstawową, a w przyszłości zawód.

2.03.2020 r.

27 lutego 2020 roku  roku w ramach projektu edukacyjnego  "Wybieram szkołę i zawód" zebraliśmy się w holu szkoły, aby poznać ofertę edukacyjną poznańskich szkół ponadpodstawowych. Odwiedzili nas także przedstawiciele szkół z powiatu poznańskiego. Targi odwiedziły osoby, które stoją przed decyzją wyboru kolejnego etapu edukacyjno-zawodowego. Atmosfera tego miejsca, pokazy chemiczne, naoczne eksperymenty naukowe, prace budowlane, sprzyjały nawiązywaniu przyjaznych kontaktów i wspierały młodzież w wyborze szkoły.Bardzo licznie odwiedzili nas absolwenci, którzy zachęcali do podjęcia nauki w I LO, V LO, VIII LO,11LO, XX  LO, XV LO, XXXVIII LO, Liceum Marii Magdaleny. Uczniowie i ich rodzice  poznawali  oferty szkół ponadpodstawowych, aby w  niedalekiej przyszłości kontynuować naukę w wybranej placówce.
Odwiedzili nas również przedstawiciele:Zespołu  Szkół Budownictwa nr 1, ul. Rybaki, Zespołu Szkół Gastronomicznych z ul. Podkomorskiej, Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego, Zespołu Szkół Ekonomicznych z ul. Marszałkowskiej, Zespołu Szkół Handlowych z u. Śniadeckich, Zespołu Szkół Budowlano- Drzewnych z ul. Raszyńskiej, Zespołu Szkół Mechanicznych z ul. Świerkowej, Zespołu Szkół Odzieżowych z  ul. Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół Komunikacji z ul. Fredry Zespołu Szkół z Mosiny, Zespołu Szkół z Puszczykowa,  -  za co przedstawicielom  serdecznie dziękujemy. Podczas tegorocznych targów gościliśmy uczniów i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu oraz uczniów ze Szkoły Chrześcijańskiej pod opieką Pana Krzysztofa Dzydzana.
Nie zapomnieliśmy  o tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w targach i zgromadziliśmy dla nich ulotki z ofertami edukacyjnymi szkół ponadpodstawowych. Można je otrzymać od  doradcy zawodowego w naszej szkole.
Dziękujemy za pomoc przy zorganizowaniu Targów wszystkim zaanagażowanym uczniom i nauczycielom naszej szkoły.

Aneta Łukomska organizator, Wiktor Kocur, 8b