Tanecznym krokiem wśród gimnazjalistów - występ młodych baletnic i skrzypków

11.03.2017 r.

10 marca do szkoły przyjechali uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej oraz Szkoły Muzycznej I stopnia im.K.Kurpińskiego w Poznaniu. Zaprezentowali się w koncercie „Tanecznym krokiem na przedwiośniu”. Widownia podziwiała tańce uczniów klas drugiej, czwartej i piątej OSB w choreografii p.prof.Weroniki Stroińskiej, p.prof. Iwony Ratajczak, p.prof. Leszka Rembowskiego, p.prof.Apolonii Myszkowskiej, p.prof. Sandry Napierały (Concertino G.Bacewicz, Serenada E.Tosselli, walczyk śląski, suita tańców regionalnych, oberek, układ „Zegar” do muzyki D.Brusa, „Motylek” S.Majkapara). Wysłuchaliśmy utworów na skrzypce w wykonaniu Anny Pakuły i Zachariasza Fulczyńskiego. Ogromne wrażenie na publiczności zrobiły subtelne, płynne ruchy tancerzy oraz precyzyjne baletowe pozy. Uwagę zwracały także piękne, kolorowe stroje. Dowiedzieliśmy się, że takie wspaniałe pokazy to wynik talentu i pasji, ale także wielogodzinnych ćwiczeń wykonywanych każdego dnia. Jesteśmy pełni podziwu! Koncert przygotowała i prowadziła p. Hanna Hypka-Fulczyńska, która również akompaniowała na pianinie. Pomysłodawczynią projektu była p.Dorota Mucha.

Jolanta Walczak