TABLICA MULTIMEDIALNA - NASZA NAGRODA W KONKURSIE

14.05.2013 r.

14 maja otrzymaliśmy nowoczesną tablicę multimedialną jako nagrodę za zwycięstwo w konkursie w ramach programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" organizowanego przez markę Winiary. W konkursie (marzec) wzięli udział uczniowie klas 3 d, 3 c i 2 f. Przygotowali akcję pod hasłem "POTĘGA MARCHEWKI", film pt. "CARROT POWER. TAK" oraz plakat namawiający do spożywania warzyw. Naszym celem było zwiększenie świadomości nastolatków na temat właściwego odżywiania, przekonanie ich do zdrowej żywności, m. in. poprzez pokazanie smacznej alternatywy dla chipsów, ciastek i słodkich, gazowanych napojów. Jury najwyżej oceniło "marchewkową akcję" wyreżyserowaną i przeprowadzoną przez klasę 3 d. Podczas oficjalnego wręczenia nagrody towarzyszyła nam p. Romualda Suchowiak, kierownik Wydziału Oświaty i Zdrowia Urzędu Miasta oraz przedstawicielki Rady Rodziców: p. Hanna Lenartowicz i p. Joanna Turek. Gimnazjaliści wzięli udział w lekcji z dietetykiem oraz przetestowali tablicę multimedialną, biorąc udział w quizie na temat odżywiania (na wzór teleturnieju "Milionerzy"). Przy pomocy pilotów do testów Interwrite odpowiadali w grupach na pytania. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i wykazali się sporą wiedzą. Uczniowie klasy III d uczestniczyli także warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance - Kubę Frydrychewicza. Jesteśmy dumni z wyjątkowej nagrody, tym bardziej, że na konkurs wpłynęło ponad 1800 prac. Znów potwierdziła się prawda, że młodzież z G2 jest mądra i kreatywna!

Podczas spotkania p. Małgorzata Szymankiewicz wręczyła uczniom certyfikaty potwierdzające zdanie egzaminu Cambridge ESOL. Nieprzypadkowo - tablica zostanie zamontowana w sali językowej.

Jolanta Walczak