Szlachetna paczka klasy 3c

12.12.2017 r.

Kilka tygodni temu klasa 3c zaczęła myśleć o wigilii klasowej, o prezentach i padło hasło- Zbieramy się na szlachetny cel. Od słowa do czynu i stało się- wybraliśmy Rodzinę z Poznania. Ujęło nas, że brakowało im podstawowych rzeczy (m.in. pościeli, ręczników, garnków, artykułów: spożywczych, chemicznych, szkolnych oraz kurtek na zimę...). Lista była dość długa, ale z każdym dniem rosła liczba darczyńców. Uczniowie kl. 3c, ich Rodzice, znajomi, grupa nauczycieli,p. sekretarka, kilkoro Rodziców z 7a, klasa 3g- wszyscy, którzy chcieli włączyli się w tę akcję. W piątek, w grudniowy wieczór młodzież z 3c z Rodzicami i wychowawczynią przystąpiła do pakowania paczek. Wszystko szło sprawnie, w miłej atmosferze i dało nam wiele radości. Byliśmy z siebie dumni i zadowoleni:) Po zapakowaniu 16 paczek przy herbacie, kawie i pysznych piernikach wystroiliśmy nieco salę i zaplanowaliśmy dowóz paczek. W niedzielę załadowaliśmy wszystko do busa i dostarczyliśmy do magazynu, a potem do naszej wybranej Rodziny. Wzruszenie i wielka radość z tych mniejszych rzeczy i tych największych, z wszystkiego! Oni dziękowali nam za takie wspaniałe prezenty, a my dziękowaliśmy im, że mogliśmy wspólnie przeżyć niezapomniane chwile. Zadowoleni byli uczniowie, dumni byli Rodzice, wszyscy czuliśmy, że robimy coś dobrego. Po spotkaniu pojawiły się m.in. takie refleksje Rodziców:
"Myślę, że dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla młodzieży świetna lekcja w świecie dosyć mocno roszczeniowym, wymagającym i niestety często pozbawionym empatii", "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu - miało to wczoraj wieczorem odzwierciedlenie", "Wczorajszy wieczór był bardzo cennym czasem. Młodzież czuła, że robi coś ważnego, robili to bez przymusu. Spędziliśmy z nimi ten czas, co też w obecnym pośpiechu należy do rzadkości. Była to integracja uczniów z rodzicami pod Pani czułym kierunkiem i wsparciem. "
"Po prostu coś niezwykłego zbudowało się wczoraj... I za to dziękuję i to w nas zostanie." Myślę, że nie tylko zostanie, ale pójdzie też dalej...
BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W SZLACHETNĄ PACZKĘ!
Wszystkie ogniwa były ważne: wpłaty, artykuły, pomoc przy pakowaniu, czas- wszystko! Odwaliliśmy razem kawał dobrej roboty i zyskaliśmy wiarę w dobre serce, ludzkie odruchy i chęci do pomocy innym.

Katarzyna Paradowska, wychowawczyni kl. 3c.