Szkoły z Energią!

12.03.2016 r.

W tym  tygodniu odbyły się dwa spotkania zawodoznawcze. 7 marca ofertę edukacyjną zaprezentował Zespół Szkół Ekonomicznych z ul. Świerkowej w Poznaniu. W placówce zdobędziesz zawód technika urządzeń dźwigowych, technika mechatronika i technika optyka. W liceum możesz uczyć się w klasie o profilu sportowo- obronnym, psychologiczno- pedagogicznym i w klasie policyjnej. 10 marca gościliśmy Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 z Poznania. W placówce możemy zdobyć zawód elektronika, elektryka, energetyka i informatyka. Absolwenci tej szkoły konstruują, uruchamiają, konserwują i naprawiają urządzenia elektroniczne. Naprawiają, montują i eksploatują maszyny oraz urządzenia elektryczne. Przygotowują stanowiska komputerowe z urządzeniami do pracy. Ofertę  edukacyjną  Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 im. Henryka Zygalskiego z Poznania zaprezentował nam  absolwent - Jakub Rafiński. Kształcąc się w zawodzie elektryka, zdobędziecie wiedzę dotyczącą wytworzenia, zasilenia i wykorzystywania energii elektrycznej. W zawodzie energetyka dowiecie się wszystkiego na temat konserwacji, przeglądów oraz napraw instalacji urządzeń elektrycznych.
Jako technik elektronik zdobędziecie umiejętności związane z obsługą systemów telewizji cyfrowej, naziemnej i satelitarnej. Technik informatyk zapewni Ci wiedzę dotyczącą projektowania stron internetowych, a także obsługi programów graficznych. Ulotki dotyczące oferty ww szkół można odebrać od p. Anety Łukomskiej.

Marcin Marciniak, klasa 1e