Szkolni mistrzowie piłki siatkowej

11.03.2013 r.

Dnia 6 marca 2013 roku odbyły się Szkolne Mistrzostwa Klas Trzecich w Piłce Siatkowej Chłopców. Do turnieju zgłosiło się siedem zespołów z klas 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3f i 3h. Grano w systemie "każdy z każdym".  W półfinałowych meczach udział wzięły klasy 3h, 3d, 3e, 3c. Ostatecznie najlepsi okazali się uczniowie klasy 3 h. Drugie miejsce zajęła klasa 3 d, trzecie - 3 c, czwarte - 3 e. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziekujemy za udział i sportową rywalizację. Organizatorami turnieju byli:  p. Krzysztof Błaszczyk, p. Michał Garstkiewicz, p. Marcin Zabłocki. Niebawem - rozgrywki w piłkę nożną!

Do turnieju zgłosiło się siedem zespołów z klas 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3f i 3h. Mecze rozegrane były w dwóch grupach: w grupie I znalazły się klasy: 3a, 3h, 3d, 3b, w grupie II klasy: 3c, 3e, 3f. W grupach zostały rozegrane mecze „każdy z każdym”, jeden set do 20 punktów przy zmianie połów po 10 punktach. Zespoły liczyły maksymalnie 10 osób. W ich składzie mogły być również dziewczyny - pod warunkiem, że ich liczba nie przekraczała większości składu drużyny. Po rozegraniu meczów w grupach odbyły się mecze półfinałowe, w których udział wzięły klasy 3h, 3d, 3e, 3c. Końcowa klasyfikacja po rozegraniu półfinałów plasuje się następująco: 1 miejsce klasa 3h, 2 miejsce klasa 3d, 3 miejsce klasa 3c, 4 miejsce klasa 3e. Gratulujemy klasom 3h, 3d, 3c zajętych miejsc medalowych. Pozostałym dziękujemy za udział i sportową rywalizację.  Wkrótce zapraszamy na kolejny etap rozgrywek klas trzecich chłopców w koszykówkę i w piłkę nożną.

Marcin Zabłocki