Szkolny konkurs muzyczny "Pieśń patriotyczna"

26.11.2017 r.

W naszej szkole przed Świętem Niepodległości odbyła się kolejna edycja Szkolnego konkursu muzycznego "Pieśń patriotyczna". Klasy czwarte wykonały pieśń "Dzień dobry biały ptaku", klasy piąte, szóste i siódme "Kocham Cię, Polsko". Poszczególne prezentacje różniły się opracowaniem, interpretacją, składem grupy instrumentalnej. Były wstępy instrumentalne, popisy solowe, duety, akompaniament na werblu, perkusji elektrycznej, bębnach, trójkątach, pudełku akustycznym, organach elektrycznych. Pojawili się dyrygenci - w klasach 5a, 6b, 7b. Każdy uczeń śpiewający w swojej grupie miał okazję popisać się wieloma umiejętnościami, jak: prawidłowy oddech, prawidłowa praca aparatu artykulacyjnego, prawidłowo prowadzona linia melodyczna. Wszystkie te umiejętności   rozwijali podczas warsztatów muzycznych, które odbyły się tydzień przed Konkursem. Każda z klas prezentowała patriotyzm również poprzez galowy strój, którego elementem był kotylion. Było uroczyście i wesoło, bo przecież muzyka to przede wszystkim radość. Za wykonanie pieśni "Dzień dobry biały ptaki" przyznano: I miejsce - klas 4a, II miejsce - klas 4c, III miejsce - klas 4b. Za wykonanie pieśni :Kocham Cię Polsko" przyznano " I miejsce - klas 7e, II miejsce - klasa 5a, III miejsce - klas 7b, wyróżnienie - klasa 6a. Gratulujemy!

Dorota Mucha