Szkolna uroczystość poświęcona Konstytucji 3 Maja

4.05.2017 r.

28 kwietnia w holu szkolnym odbyła się uroczystość na okoliczność rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W części oficjalnej nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkolnego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Potem miała miejsce część artystyczna, w której uczniowie z wykorzystaniem odpowiednich rekwizytów przedstawili najważniejsze założenia tej ważnej ustawy, regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Wszystko odbyło się w odpowiedniej scenerii, pełnej symboli narodowych i w atmosferze patriotyzmu. Całość uroczystości zakończyło odsłuchanie hymnu Konstytucji 3 Maja oraz wyprowadzenie sztandaru szkolnego.
Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy I c wraz z wychowawcą p.Lidią Potocką.

Lidia Potocka