Święto szkolnej demokracji, czyli wybory do SU

27.09.2012 r.

27 września w naszej szkole odbyły się długo przygotowywane i oczekiwane wybory przewodniczącego oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Organizacja wyborów stanowiła duże wyzwanie dla Komisji Wyborczej i zespołu koordynacyjnego. Zgodnie z Regulaminem było to głosowanie równe, tajne i powszechne. Zależało nam, aby faktycznie każdy uczeń miał okazję i możliwość oddania swojego głosu.

Lokal wyborczy urządziliśmy w szkolnej bibliotece. Tam Komisja Wyborcza przygotowała karty do głosowania. Od godz.10.00 do 14.00 przychodziły kolejne klasy, aby zagłosować. Staraliśmy się, aby przebieg głosowania jak najbardziej przypominał ten, który ma miejsce podczas wyborów władz państwowych. Następnie Komisja Wyborcza przystąpiła do liczenia głosów i sporządziła protokół wyników wyborów.

Oddano 504 głosy. Najwięcej, bo aż 272, otrzymał Jakub Jeliński z klasy III d. Stał się zatem przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu. Jego zastępcą został Aaron Ciesielski z klasy IIc. Opiekunami SU wybrano nauczycielki: Anetę Jankowską - Łukomską, Ewę Frąckowiak i Paulinę Hącię.