Świetne wyniki w drużynowych biegach przełajowych podczas Mistrzostw Lubonia

9.04.2017 r.

Przy niezbyt sprzyjającej aurze, w czwartek 6 kwietnia rozegrane zostały Mistrzostwa Lubonia w drużynowych  biegach przełajowych. Do rywalizacji stanęło po 10 uczniów wśród dziewcząt i chłopców z obu lubońskich gimnazjów. Zawody rozgrywane były na dystansie 2000m, a punkty dla swojej szkoły zdobywała tylko najlepsza szóstka. System punktowy wyglądał następująco: pierwsze miejsce – 19pkt, drugie miejsce – 14 pkt, trzecie miejsce – 11pkt, czwarte – 9 i dalej 8,7,6,… aż do 1 punktu za miejsce dwunaste. W sumie do zdobycia było 89pkt. Nasi chłopacy pewnie zwyciężyli drużynówkę, zdobywając 56 punktów. Wśród dziewcząt różnica na mecie była minimalna, a o zwycięstwie zespołowym zadecydował 1pkt. Nasze dziewczęta zwyciężyły 45 do 44. Oprócz klasyfikacji drużynowej wyróżnione zostały również trzy najlepsze osoby: Martyna Koćmierowska z 3a miejsce drugie, Patryk Łukaszewski miejsce pierwsze i Jakub Łukaszewski miejsce drugie (obaj 3a)
Skład naszej reprezentacji; CHŁOPACY:
 Jakub Łukaszewski 3a, Krystian Bryński 3a, Patryk Łukaszewski 3a, Damian Budziszewski 3d,  Hugo Sówka 3d, Igor Tuszyński 2a, Paweł Urbański 2b, Jan Cieśliczak 2c, Kuba Kowalewski 3h, Kacper Nowacki 3a, Damian Gacki,  Szymon Bójko 3g.
DZIEWCZYNY:
Martyna Koćmierowska 3a, Natalia Kaczmarek 3b, Anna Walkowiak 2c, Vanessa Wośkowiak 2a, Zuzanna Wincior 2a,  Dagmara Nowicka 2a, WiktoriaSalomończyk 2a, Adrianna Kaczmarek 1a, Julia Breszyk 1a,  Jadwiga Hawrusik 3h. GRATULUEMY!!!

Michał Garstkiewicz, Marcin Zabłocki