Cała szkoła gotowa do Święta Odzyskania Niepodległości

7.11.2018 r.

Panie wychowawczynie świetlicy zadbały, aby również tam były piękne dekoracje z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W kolejnych salach pojawiły się okolicznościowe gazetki. Jest coraz piękniej!
Przypominamy działania czwartkowe i piątkowe:
Czwartek 8.11

9.30- komisja ocenia ciasta w konkursie "Urodziny Rzeczypospolitej"
Piątek 9.11
Klasy 1- 5
8.00- apel w holu szkolnym   (z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego)
Okolicznościowa inscenizacja w wykonaniu uczniów klas czwartych, polonez (klasy 1), występy wokalne- pieśni patriotyczne; około godziny 8.40- wspólne zaśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”.
Od 8.45- warsztaty patriotyczne w klasach (pod opieką wychowawcy i asystenta).
Klasy wykonują w grupach prace plastyczne na temat POLSKA NIEPODLEGŁA OD STU LAT kolaż (można wybrać dowolne materiały i tworzywa, np. gazety, tkaniny, fotografie, żołędzie, kasztany, liście itd. UWAGA, UCZNIOWIE MUSZĄ PRZYNIEŚĆ MATERIAŁY), omawiają tematykę patriotyczną.
ok.10.40- zakończenie projektu dla klas 1-5 (Oddział przedszkolny funkcjonuje jak co dzień).

Klasy 6-8 i 3 gim
10.50 – zbiórka w szkole, czynności organizacyjne
11.00 – apel w holu szkolnym (wprowadzenie do tematu; wspólne zaśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”- 11.11, polonez , wysłuchanie kilku pieśni patriotycznych
11.40- przejście do sali LOSIR, zajęcie miejsc
12.00- obejrzenie Koncertu w wykonaniu uczniów i nauczycieli wszystkich szkół lubońskich
Koncert będzie trwał do około 14.00.

Jolanta Walczak