Świąteczna Zbiórka Żywności

19.12.2012 r.

W dniach od 7 do 9 grudnia nasze Gimnazjum po raz kolejny wzięło udział w organizowanej przez Wielkopolski Bank Żywności świątecznej Zbiórce Żywności.

Duża grupa nauczycieli i uczniów poświęciła swój czas, by jako wolontariusze zbierać produkty spożywcze w sklepie "Biedronka" przy ul. Sikorskiego 44. Trafią one do podopiecznych lokalnych organizacji charytatywnych wspieranych przez sieć Banków Żywności. Mieszkańcy Lubonia oraz osoby robiące zakupy w tym sklepie okazali swoją hojność oraz dobre serce i każdego dnia mogliśmy kilkakrotnie oddać wypełnione po brzegi pojemniki. Były w nich mąka, kasza, ryż, cukier, konserwy i słodycze i inne produkty o dłuższym terminie ważności.

Wielu rodziców naszych uczniów i pracowników szkoły wsparło to dzieło, a i sami uczniowie nie szczędzili swoich oszczędności. Oni także zakupili towary, które następnie włożyli do koszy.

Dużo osób przyłączających się do akcji nie ukrywało swojego zadowolenia z takiej możliwości oraz uznania dla zaangażowania młodzieży. Z pewnością dzięki tej odrobinie naszego czasu oddanego na przeprowadzenie zbiórki, kilkadziesiąt rodzin będzie mogło w najbliższe święta zjeść ciepły i obfity posiłek, a dzieci doznają odrobiny przyjemności, zjadając czekoladę czy inne słodycze.

Wszystkim wolontariuszom podjęte przedsięwzięcie przysporzyło wiele radości i dało poczucie satysfakcji, a wielu już myśli o następnych takich akcjach.

Dziękujemy dyrekcji i obsłudze sklepu "Biedronka", która bardzo przychylnie i życzliwie podeszła do naszych działań oraz naszej obecności na terenie sklepu.

Ewa Frąckowiak