Strażacka noc klas 1d i 1f!

10.05.2014 r.

Szkoły nigdy dość? Chyba tak, skoro dwie klasy z wychowawcami: 1d  z p.Magdaleną Kaszkowiak  i 1f z p.Michałem Szwackim postanowiły zostać w niej na noc! Nasza przygoda rozpoczęła się od przygotowania sal do noclegu – w  końcu na co dzień siedzimy w nich  za stołami, a teraz miały się zmienić w wygodną sypialnię! Po godz. 19:00 odwiedziła nas drużyna OSP Luboń. Dla uczniów klasy 1f wyposażenie wozu strażackiego nie jest już tajemnicą – oczywiście, klasa bezpieczeństwa narodowego - ale w zawodach sprawnościowych nie braliśmy jeszcze udziału. A właśnie zawody strażackie były główną atrakcją wieczoru. W zmaganiach dzielnie uczestniczyły dziewczyny, które nie ustępowały chłopcom w tężyźnie fizycznej! Po trudach przyszedł czas na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Panowała prawdziwie rodzinna atmosfera, gdyż przy wspólnym ognisku znaleźli się rodzice, uczniowie, strażacy i wychowawcy smiley! Pogoda dopisała i deszcz nadszedł dopiero po posiłku, pomagając ugasić ogień! Kolejnym punktem wieczoru był seans filmowy. Oczywiście, uczniowie mają dużo energii i potrafią nie spać całą noc! Na szczęście znalazła się chociaż chwila na krótką drzemkę. Rześką pobudkę  o 6:00 zafundowali za to wypoczęci wychowawcy, którzy przypomnieli, jak należy – niczym ,,perfekcyjna pani domu’’- posprzątać sale do poniedziałkowych zajęć! Strażacka noc nie udałaby się, gdyby nie zaangażowanie rodziców! Serdecznie dziękujemy rodzicom: p. Eryce Baneckiej, p. Agnieszce Danielskiej, p. Barbarze Rutkowskiej, p. Izabeli Leszczyńskiej, p. Alicji Zimowskiej, p. Dariuszowi Matuszewskiemu, p. Jackowi Rutkowskiemu i p. Piotrowi Zgrzeba, za pomoc i udział w wieczorze, a także za pyszne wypieki, które uprzyjemniły nam zabawę!

Michał Szwacki