Spotkanie z "Samochodówką"

7.05.2013 r.

6 maja 2013 roku gościliśmy w gimnazjum przedstawicieli Zespołu Szkół Samochodowych  z Poznania. Podczas spotkania zostaliśmy zapoznani z historią szkoły, jej tradycjami oraz regulaminem naboru do tej szkoły ponadgimnazjalnej- co jest dla nas szczególnie istotne w czasie dokonywania wyborów  edukacyjno – zawodowych. Tzw. "Samochodówka" oferuje bogate możliwości zarówno edukacyjne jak i pozalekcyjne. Obecnie w technikum i szkole zawodowej można uczyć się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych oraz lakiernik. Dziękujemy nauczycielom i uczennicy Zespołu Szkół Samochodowych za przybliżenie nam oferty edukacyjnej szkoły oraz quiz, podczas którego otrzymaliśmy ciekawe nagrody, a p. Anecie Jankowskiej-Łukomskiej za zorganizowanie spotkania.

Wieloletnia współpraca szkoły z największymi serwisami samochodowymi oraz doskonale wyposażone szkolne warsztaty, gwarantują dobre przygotowanie praktyczne uczniów poznańskiej samochodówki. Prowadzony w szkole system nauczania pozwala na bliższe zapoznanie się z wybraną marką pojazdów. W akcji telewizyjnej TVN Turbo można w wolnej chwili zapoznać się szczegółowo z ofertą szkoły. Dodam, iż placówka kształci również w zawodzie mechanika motocyklowego. Uczniowie mają praktyki w serwisach motocyklowych, szkolenia i warsztaty. Wszystko po to, aby przygotować się jak najlepiej do wykonywania w przyszłości wymarzonego  zawodu. Ponadto uczniowie klas technikum Toyoty, Mercedesa, mogą przystąpić do egzaminu końcowego dającego dodatkowy certyfikat kwalifikacyjny honorowany przez potencjalnych pracodawców z autoryzowanych serwisów tych marek w całej Europie. Wskaźnik bezrobocia wśród absolwentów, wg Wojewódzkiego Urzędu Pracy, należy do najniższych w Poznaniu. Wielu uczniów kończących kierunki samochodowe z powodzeniem kontynuuje naukę na Politechnice Poznańskiej.

Dominik Bomski, uczestnik spotkania