Spotkanie z przedstawicielem Zespołu Szkół Budownictwa w Poznaniu

4.03.2016 r.

2 marca w ramach edukacji zawodoznawczej gościliśmy przedstawiciela Zespołu Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu. Pan Jacek Łuszczek przedstawił nam ofertę edukacyjną szkoły. Przedstawił też zasady rekrutacji do placówki. W szkole przy ul.Rybaki (obok Starego Browaru, dogodny dojazd) można uczyć się w technikum budownictwa i technikum renowacji elementów architektury. W Liceum powstały klasy: architektoniczna, prozdrowotna i psychologiczno-pedagogiczna. Fundacja edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Budownictwa jest jednym z najlepszych w Wielkopolsce. Szkoła otrzymała w 2016 roku tytuł "Złotej Szkoły". Placówka współpracuje z wydziałem Budownictwa i Inżynierii środowiska Politechniki Poznańskiej, z Wydziałem Historii UAM oraz Wydziałem Geografii i Geodezji UAM. Drzwi otwarte szkoły: 2 kwietnia, 9:00-12:00, 8 kwietnia, 16:00-18:00, 22 kwietnia, 16:00-18:00.

Norbert Stangierski kl. 3b