Spotkanie z pracownikiem Służby Celnej

29.11.2014 r.

25.11. w  ramach zajęć zawodoznawczych  prowadzonych przez p. Łukomską odwiedził nas pracownik  Izby Celnej w Poznaniu podkom. Mateusz Osiński. Celnik opowiedział nam o specyfice swojej pracy. Służba celna jest organem ścigania, posiada też wydział celników do zadań specjalnych, w skład którego wchodzą grupy mobilne prowadzące kontrole na szlakach komunikacyjnych. Grupy mobilne, do której należy pan Osiński ,dysponują specjalistycznym sprzętem  do wykrywania np. narkotyków. Dysponują też psami wyszkolonymi w wykrywaniu narkotyków i wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze grup mobilnych mogą używać środków przymusu bezpośredniego. Pracownik Izby przybliżył nam profilaktykę antynarkotykową. Uczulił nas na ostrożne zawieranie znajomości .Przedstawił skutki uboczne zażywania środków i substancji odurzających. Dziękujemy za prelekcję i zapraszamy w styczniu na następną  z udziałem szkolonego psa.

Julia Czajkowska, klasa 1c