Spotkanie z Parą Prezydencką - nagroda dla naszej absolwentki

4.10.2017 r.

3 października 2017 wzięłam udział w wyjeździe do Pałacu Prezydenckiego i Parlamentu *. Była to nagroda, za zajęcie I miejsca w konkursie „NIEPOKORNA, NIEZŁOMNA, WYKLĘTA – INKA OCZAMI WSPÓŁCZESNYCH UCZNIÓW”, który odbywał się wiosną tego roku. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych i rodzajowych, mieli okazję spotkać się z Pierwszą Damą w Pałacu Prezydenckim. Na miejscu okazało się, że Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda zrobiła nam miłą niespodziankę i przyprowadziła na spotkanie męża – Pana Prezydenta Andrzeja Dudę. Para Prezydencka rozmawiała z nami o konkursie oraz opowiadała o życiu w Pałacu. Następnie zwiedziliśmy Pałac z przewodniczką. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Parlamentu. Obejrzeliśmy Salę Plenarną oraz parlamentarne korytarze. Mieliśmy okazję spotkać kilkoro parlamentarzystów. Był to bardzo ciekawe przeżycie, które pozostanie mi na długo w pamięci. 

Na oficjalnej stronie Prezydenta jest artykuł o naszej wizycie:
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,751,laureaci-konkursu-historycznego-z-wizyta-u-pary-prezydenckiej.html

*Maja Zielińska wzięła udział w konkursie jako uczennica klasy 3 Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Opiekunką laureatki była p.Katarzyna Urbaniak.

Maja Zielińska, absolwentka G2
Uczniowie