SPOTKANIE Z MELPOMENĄ

9.06.2013 r.

10 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zastanowić się nad rolą teatru i kierunkiem jego rozwoju. A wszystko za sprawą przedstawienia „Teatralne potyczki”, które postawiło przed młodzieżą fundamentalne pytania:  Czy teatr jest potrzebny, czy może zainteresować młodego widza, któremu często „nie po drodze” ze sztuką wysoką? Uczniowie obejrzeli spektakl , który opowiadał historię pewnej trupy aktorskiej przygotowującej się do premiery „Hamleta” Williama Szekspira.  Reżyser wykorzystał ciekawy zabieg „teatru w teatrze”, dzięki czemu młodzież mogła śledzić nie tylko losy Szekspirowskich bohaterów, ale także aktorów odgrywających role, poznać  ich warsztat pracy, zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do przedstawienia. Spektakl wszystkim się podobał. Duża w tym zasługa aktorów, ale także elementów komediowych, których w „Teatralnych potyczkach” nie brakowało.

Katarzyna Kozłowska