Świąteczny wolontariat - spotkanie wolontariuszy z małymi pacjentami szpitala onkologicznego.

28.11.2016 r.

24 listopada 2016 roku grupa wolontariuszy  z Gimnazjum  nr 2 w Luboniu pod opieką p.Łukomskiej oraz psycholog p.Magdaleny Szmyt odwiedziła Oddział III Onkologii i Hematologii  Szpitala Dziecięcego przy ul. Szpitalnej. Nasze Wolontariuszki przebrane za postaci bajkowe we współpracy z Wolontariuszami Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu przeprowadziły świąteczne warsztaty plastyczne. Na tę okazję uczennice przygotowały papierową, dużą choinkę. Podczas pobytu na oddziale mali pacjenci wraz z wolontariuszkami tworzyli ozdoby choinkowe. Przeważały bombki, ale nie zabrakło też obrazków. Milusińscy wykonali nawet po 2 i więcej. Później przy pomocy swoich rodziców i naszych uczennic ozdobili choinkę. Została ona zamieszczona w centralnym miejscu oddziału, aby każde dziecko mogło podziwiać swoją  pracę i kreatywność. Dodatkowo uczniowie z klasy 3c (wych. A.Łukomska)  oraz mama uczennicy Marty Marszał zakupili ze składek klasowych i prywatnej inicjatywy zabawki, klocki, układanki, którymi obdarowali dzieci na tym oddziale.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej akcji. Były to niesamowite trzy godziny, pełne uśmiechu i życzliwości, dzięki którym umilono pobyt w szpitalu Małym Bohaterom.

Aneta Jankowska-Łukomska