IV Integracyjny maraton spinningowy

1.06.2015 r.

W sobotę 30 maja na terenie naszego  boiska szkolnego odbył się trzygodzinny maraton spinningowy zorganizowany przez SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY MIASTA LUBOŃ przy współudziale LOSiR  oraz CITYZEN Poznań, skąd pożyczyliśmy 60 rowerów. W wydarzeniu wzięło udział 35 uczniów i uczennic lubońskich szkół (Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2) oraz 30 dorosłych pasjonatów jazdy na rowerach stacjonarnych. Maraton poprowadziło gościnnie czworo instruktorów z klubu NEW YORK . Gościem honorowym imprezy była Pani Burmistrz Miasta Luboń Małgorzata Machalska wraz z małżonkiem, którzy mieli okazję pierwszy raz przejechać maraton rowerowy. W rytm muzyki z minuty na minutę upływał czas mozolnej jazdy, a umilali go wszystkim uczniowie realizujący projekt edukacyjny, roznosząc wielokrotnie małe przekąski  /banany i truskawki/ oraz wodę. Po zakończeniu jazdy wszystkie dzieci oraz młodzież otrzymali CERTYFIKATY ukończenia maratonu oraz drobne upominki uzyskane od sponsorów -Sportech, Hannastyle oraz Skrzat.

W tym miejscu chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, którzy wspomogli mnie przy organizacji całego przedsięwzięcia i to zarówno finansowo jak i fizycznie,  bez takiej pomocy impreza nie doszłaby do skutku.

nb

Hanna Grus-Krężelewska